Сьогодні утеплення стін пінопластом у Києві є дуже затребуваним. Насамперед це пов’язано з тим, що такий варіант утеплення зовнішніх стін найбільш економічний і дійсно добре захищає житло від втрати тепла, вогкості, утворення грибка та плісняви. З настанням холодів збільшуються витрати на опалення, оскільки більша частина тепла йде через стіни будинку і виникає потреба в додаткових витратах для досягнення комфортної температури в приміщенні. Для запобігання цьому, необхідно зробити утеплення стінок пінопластом.
В результаті, після виконання всіх необхідних робіт з теплоізоляції, у квартирі стане набагато тепліше та комфортніше. При цьому в спекотні дні після утеплення стін пінопластом буде прохолодніше. Тобто в приміщенні завжди буде затишно незалежно від погодних умов. Утеплення стін пінопластом має на увазі кілька етапів виконання робіт. Спочатку будівельник зміцнює матеріал до основи будівлі, тобто листи приклеюються знизу догори. Перш, ніж розпочинати цей етап, слід встановити за рівнем спеціально призначений цокольний профіль. На нього кріпитиметься початковий ряд пінопласту. Далі ряди матеріалу приклеюють у шаховому порядку. Для кріплення плит до основи будинку використовують кілька варіантів. Першим варіантом – суцільним – користуються, якщо нерівності основи не перевищують 5 мм. Тоді під час утеплення стін пінопластом клейовою сумішшю промазують всю теплоізоляційну плиту. Другим варіантом – смуговим – користуються, якщо нерівності основи менше 10 мм. Тоді плиту з пінопласту промазують клейовим розчином смугами центром, на відстані 2 см від краю. При такому способі утеплення стін пінопластом розчин наноситься по периметру плити з розривами, щоб запобігти виникненню повітряної пробки. Третім варіантом – маячковим – користуються, якщо нерівності основи менше 15 мм. У цьому випадку плити з пінопласту промазують клейовим розчином смугами шириною 6 см, а висотою 2 см на відстані від краю по периметру 2 см. Далі на центральну частину плити намазують суміш у вигляді маячків діаметра 10 см і висоти 2 см. 5 м х 1,0 м знадобиться 58 таких маячків.
Після затвердіння клейового розчину та надійного кріплення до основи утеплювача виконується другий етап, шліфування плит з пінополістиролу, без якого не можливе утеплення стін пінопластом. Він здійснюється з використанням напівтертка, обгорнутого крупнозернистим наждачним папером. Далі здійснюється додаткове кріплення пінопластових плит до основи з використанням дюбеля-парасольки, тобто спеціально призначених дюбелів для ізоляції тепла. Даний етап слід проводити після закінчення трьох днів з моменту приклеювання до основи пінопласту. Утеплення стін пінопластом передбачає виконання процедури нанесення захисного армуючого шару, ізолятора вологи товщиною приблизно 2 мм і шириною 1,1 мм знизу вгору з використанням спеціально призначеної терки. Після того, як армований шар нанесений, в нього вдавлюють скло-сітку на глибину 0,5 – 1 мм, на поверхню якої наноситься більш щільний захисний шар товщиною 2 – 3 мм. Після цього всі нанесення розгладжують терткою із металу. Для того щоб після утеплення стін пінопластом у Києві фасадна частина набула естетичного вигляду, необхідно зробити декоративне оздоблення. Для цього наносять декоративну штукатурку або фарбують будинок водоемульсійною фарбою на силіконовій, силікатній або акриловій основі. Відразу наносити декоративну штукатурку не можна. Попередньо потрібно покрити сухий армуючий шар спеціальною ґрунтовкою з кварцовим піском. І лише через 4 години після цього нанести декоративну штукатурку.
Утеплення стін штукатуркою та пінопластом, безсумнівно, подарує тепло Вашій квартирі. Такому варіанту утеплення сьогодні віддають перевагу багато мешканців Києва. У складі розчину штукатурки є цемент, піноскло і різні добавки. Утеплення стін пінопластом та штукатуркою та їх вирівнювання можна застосовувати для фасадних частин будівель, побудованих з бетону, цегли, газобетону, пінобетону або каменю. Нанесення розчину виконується вручну або механічно. Він цілком придатний для утеплення приватних будівель та багатоповерхових будівель. Утеплення стін штукатуркою в Києві не завдає жодної шкоди здоров’ю людини, оскільки у складі теплого розчину відсутні токсичні речовини, що горять. Така штукатурка має інші переваги. Вона є удароміцною, не займається, не псується і не втрачає своїх властивостей протягом тривалого часу. Вид поверхні після оштукатурювання може бути різним або гладким, або оформленим у вигляді «шуби». Якщо для проведення утеплення стін штукатуркою та пінопластом звернутися до професіоналів, то виконання відповідних робіт буде здійснено у найкоротший термін.
Будівельник з великим досвідом роботи завжди допоможе Вам з вибором найбільш відповідного виду утеплення та виконає довірену йому роботу якісно та вчасно. Що стосується використання штукатурки для утеплення, то щодо цього є ряд загальних рекомендацій, з якими не зайвим буде ознайомитися тим, хто вирішив використати цей варіант теплоізоляції. Штукатуркою можна утеплювати фасадні частини будь-яких приміщень. Це можуть бути квартири, котеджі, будинки, комерційні чи промислові підприємства тощо. Штукатурка для утеплення вдало замінює вентильовану та «мокру» теплоізоляцію. Утеплення стін штукатуркою вигідно та зручно використовувати при утепленні лоджій та балконів. Також цей варіант утеплення часто застосовують у житлових будинках старих будівель та у кутових квартирах багатоповерхових будинків. Адже утеплення стін штукатуркою дає можливість освіжити старі будівлі, провести для них реставраційні роботи, зробити їх вигляд більш естетичним, утепливши їх та покращивши звукоізоляційні властивості. Слід зазначити, що ціна утеплення стін штукатуркою на сьогодні є цілком доступною.